Noční potápění v Egyptě - může být lepší než denní ponory?

06.07. 2009
Noční potápění v Egyptě - může být lepší než denní ponory?Kdo máte zájem o noční ponory v Egyptě, vybavte se dobrým světlem, záložními baterkami, případně chemickým světlem které si můžete upevnit na lahev. V případě že by vám náhle došla pod vodou všechna světla - shodou nějakých zákeřných náhod za které byste jistě nemohli - váš buddy se bude rozhlížet po vodní světlušce :-) a má větší šanci vás spatřit, než když bude hledat černou hroudu.

Praktické je i zavěšení stroboskopu na lano pod loď pro usnadnění orientace při návratu do lodi. Kompas si berte rozhodně sebou i se svým buddy partnerem, a před ponorem si s kompasem v ruce vyjasněte polohu lodi a plán trasy!! Pro noční ponory v moři je plán ponoru opravdu důležitý - ledaže byste se vyžívali v tom, kopat po hladině půl kilometru k lodi. Jestli se na noční ponory necítíte, nebo pro ně nemáte dost zkušeností, určitě ze za každou cenu do moře v noci nenuťe.

Při nočních ponorech můžete potkat některé zajímavé živočichy, kteří vylézají právě v noci. (V rezervacích s výskytem žraloků se naopak noční potápění nedoporučuje, protože žraloci v noci vyrážejí na lov.)
Noční potápění v Egyptě skýtá mnohem více barev než denní, kdy pod 10 metrů hloubky většinu barev pohltí modrá. Při nasvícení umělým světlem se ukáží barvy v plné kráse.

V noci před vámi mnohé ryby budou méně utíkat a budete mít více možností si je v klidu prohlédnout nebo vyfotografovat. Noční ponor má svojí specifickou atmosféru. Vnímejte noční moře, vnímejte vraky a korálové homole, zpoza kterých prosvítají lampy dalších potápěčů. To jsou okamžiky, které se vám vryjí do paměti jako jedny z nejkrásnějších při potápění.  

Jaké byly Vaše nejkrásnější zážitky z potápění v Egyptě nám můžete napsat pomocí formuláře zde, příspěvky které nás zaujmou zveřejníme u článku. 
Pomožte toto téma rozvinout za přispění Vašich zážitků!
Noční ponory EgyptNoční potápění Egypt - Perutýni a mořský ježekNoční potápění Egypt - Ježek červenýKorály - noční ponor EgyptHvězdice

Zpět na hlavní výpis

Vrak lodi vydal 300 let starý šperk
31.7.2014 - Potápěč Eric Schmitt, který se věnuje hledání pokladů, se může chlubit dalším nálezem. Nedaleko Floridy vytáhl z vraku lodi 300 let starý šperk. Jak se později ukázalo, jedná se o >>

Prelle - potápění na Prelu
Lomík Prelle je bývalý zatopený granitový lom. Nachází se v Německu, cca 40 km od Drážďan u městečka KAMENZ. Z Čech je to krásný >>

Expedice vyrazila detailně zmapovat Titanik
24.08. 2010 Se zpožděním vyrazila v úterý ráno expedice amerických vědců k vraku >>

Potápěči objevili v Egyptě ruiny paláce královny Kleopatry
26. května 2010 Potápěči a podvodní archeologové objevili pod hladinou moře nedaleko pobřeží egyptského města >>

V Baltu objevili staleté vraky lodí
9.3.2010 Průzkumníci společnosti, která v Baltském moři vybuduje plynovod mezi Ruskem a >>

Lokalita: Koparki Polsko - zatopený lom s bagry
O lomu s bagry (Koparki) se traduje: V Polsku před pár lety jeden lom nezaplatil za elektrinu. Věřte nebo ne někdo >>

Proč se potápěč zajímá o lokality ve
1) Aby potápěčsky nezlenivěl, aby měl kam jít >>

Brýle Oakley PRIZM
WWW POTÁPĚNÍ:
 http://www.deepndown.cz
 http://www.orcadiving.cz
 http://www.barakuda-diving.cz
 http://www.speleoaquanaut.cz
 http://www.hdsczech.cz


Naši partneři: Barakada-diving.cz - Vybavení pro potápěče, potápěčské kurzy,potápěčský klub, akce pro potápěče

jméno:
heslo:

Created by © 2009/2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek a e-shopů Materiály uveřejněné na potapet.cz je možné použít pouze s písemným souhlasem potapet.cz
Doporučujeme: Váhy